Prosinec 2014

PF 2015

25. prosince 2014 v 21:22 | Ráďa |  Jen tak
Letos jsem si vánoční svátky zkrátila, ale vůbec toho nelituju. Zítra ráno totiž opět nazuju toulavé boty a prozkoumám další část Afriky.

Ráda bych vám popřála VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU Usmívající se !!!

A já jsem připravena:


Tak na viděnou v lednu.

Moje vánoce

25. prosince 2014 v 21:15 | Ráďa |  Jen tak
A moje vánoční svátky končí. Ano, letos opravdu brzy. A musím říct, že jsem si je opravdu užila. Už v neděli jsem se vydala na sever za rodinou a musím říct, že to bylo krásné a pohodové Usmívající se.

V pondělí k nám přijela (bydlí asi 5 zastávek MHD od nás) na "prázdniny" moje skoro tříletá neteř. Takže jsme si hrály, dováděly a lumpačily. Večer odpadla už před osmou hodinou a já jsem byla zralá na postel taky Mrkající.

Podobně tomu bylo i v úterý dopoledne. Ale bylo to moc fajn. Dokonce jsme spolu připravovaly těsto na vánočku. Na oběd jsme celá naše rodina šli do vynikající italské restaurace, kde brigádničí naše vzdálená příbuzná, takže jsme došli a hned se servírovaly skvělé těstoviny. A neteř byla vrácena rodičům Usmívající se. Pak už jen procházka, svařák a pečení vánočky a příprava salátu.

Na Štědrý den opět klid a pohoda, téměř vše bylo připravené, jen chyběly nějaké dodělávky. Po obědě jsme dokonce všichni na chvilku usnuli. A pak už večeře a dárky, nepřeháníme to, jsou to spíše drobné radosti a že se letos povedly Usmívající se.

DOUFÁM, ŽE I VY JSTE SI ŠTĚDRÝ DEN UŽILI Usmívající se !!!

Čtvrtá adventní neděle

21. prosince 2014 v 12:07 | Ráďa |  Jen tak
LIDÉ, PROSÍM, NEBLÁZNĚTE Nerozhodný !!!

Advent je přeci čas klidu a pohody. Jak jsem měla možnost se tento týden několikrát přesvědčit, bohužel ne u nás. Musela jsem několikrát do centra města a řeknu vám, nikdy více Zamračený. Lidé se honí za dárky, čím je jich víc, tím líp. Ano, stáváme se ryze konzumní společností, bohužel. Všimněte si, že se na ulicích všichni mračí. A úplně nejhorší to je na adventních trzích. Lidé se tlačí, žduchají do druhých, předbíhají ve frontách. Ufff, naštěstí mám tu hrůzu za sebou. Dnes odpoledne se vydávám za rodinou na sever a čeká mě hezkých vánočních dní.

Přeji vám krásnou a pohodovou poslední adventní neděli, zkuste se v tom shonu zastavit a užít si ji co nejpohodvěji Usmívající se !!!

Citrónovníky

21. prosince 2014 v 10:57 | Ráďa |  Recepty
Citrónovníky jsou mé nejoblíbenější vánoční cukroví, recept jsem před lety objevila před lety na jednom diskuzním fóru a od té doby nikdy nechybí na našem vánočním stole.

Ráda se s vámi podělím o recept:

Potřebujeme:

280 g másla
250 g hladké mouky (používám špaldovou)
1 vejce
šťávu z 1 citrónu
cukr moučka na obalení

Postup:

Ingredience smícháme a vypracujeme těsto, které necháme přes noc uležet v lednici. Poté těsto rozválíme ne na moc tenko a vykrajujeme libovolné tvary (radši větší, pečením se smrsknou). Pečeme v troubě předehřáté na 170 stupňů do růžova.

Hotové kousky obalíme v moučkovém cukru.


DOBROU CHUŤ Usmívající se !!!

Darované jmelí

14. prosince 2014 v 14:26 | Ráďa |  Jen tak
Včera jsem od své známé dostala jmelí. Prý darované jmelí nosí štěstí a má být po celý následující rok zavěšeno v našich domovech. Ano, prý po celý rok a onen rok bude šťastným rokem. Tak to jsem dostala opravdu milý dárek. UŽ VISÍ Usmívající se.

Quacamole

14. prosince 2014 v 14:15 | Ráďa |  Recepty
Včera jsem v Albertu narazila na avokáda. Tedy, ne že by je tam neměli běžně, ale téměř vždy se jedná o nezralé kusy. Ovšem včera na mě koukaly takové ty tmavě zelené a hlavně měkké kousky. Prostě zralé avokádo. Tak jsem si jedno koupila a rozhodla se, že si po dlouhé době udělám quacamole. Tuto "pomazánku" původem z Mexika mám moc ráda Usmívající se.

Třetí adventní víkend

14. prosince 2014 v 14:14 | Ráďa |  Jen tak
Hezké třetí adventní nedělní odpoledne Usmívající se.

Doufám, že si jej užíváte v klidu a v pohodě a ne někde v předvánočním šílenství v obchodech Nerozhodný. Opravdu mám pocit, že se svět zbláznil. Reklamy nás masírují ze všech stran a lidé mají pocit, že pokud neutratí fůru peněz, tak to nebudou ty pravé vánoce. To opravdu nechápu a je mi z toho zle. Advent má být časem pohody a odpočinku!

Pondělí, 8.12.2014

8. prosince 2014 v 21:21 | Ráďa
Zběsilé tempo pokračuje Zamračený. Ale zvládám to, jen bych potřebovala denně spát tak o 2 hodiny déle. Ale co už. Poslední pracovní týden plus poslední pracovní sobota. A v neděli hurá na hory Úžasný.

Druhá adventní neděle

8. prosince 2014 v 21:10 | Ráďa
Druhou adventní neděli jsem strávila v mé nejoblíbenější evropské metropoli - ve Vídni. Miluju toto honosné město, které je tak úzce spjato s naší historií. Ráda se potuluji zapadlými uličkami starého města, kam turisti nechodí a jen z povzdálí slyším koňská kopyta klapající o kamenné kostky, kterými jsou dlážděné úzké ulice starého města. A to mě vrací do dob největší slávy Vídně, kdy se zde tančilo a slavilo od rána do večer a od večera do rána. Mám to město prostě ráda Usmívající se.

Adventní výzdoba

6. prosince 2014 v 15:21 | Ráďa |  Jen tak
Jak je zřejmé již z předchozích článků, čas adventní mám opravdu moc ráda. Pro mě to je doba poměrně hektická, protože kromě práce č. 1 většinu víkendů průvodcuji adventní zájezdy, ale i tak mám toto období moc ráda.