Září 2015

První podzimní dny

24. září 2015 v 18:58 | Ráďa |  Jen tak
Včera začal podzim, a to je asi moje nejoblíbenější roční období (na jaře tvrdím to stejné o jaru Úžasný). Mám za sebou velmi hektický pracovní týden, k tomu malé zdravotní komplikace, takže týden byl poměrně jednotvárný a s minimem pohybu. Už se těším na zítřek, kdy z práce "uteču" OPRAVDU ve 13 hod. A hlavně, před námi je prodloužený víkend, který budu trávit ve Vídni Usmívající se.

Kromě práce už mi taky začalo spolu s novým školním rokem doučování slečny skoro-propadlice studentky. Letos se doučujeme hned od září a doufám, že letošní známky budou podstatně lepší než ty loňské.


Nadcházející dny, týdny a měsíce :-)

20. září 2015 v 15:28 | Ráďa |  Jen tak
Letošní rok byl díky "okaté" operaci, která naštěstí dopadla dobře a následné rekonvalescenci nezvykle poklidný. Nechci se nikterak rouhat, jsem ráda, že vše dopadlo dobře. Ale v porovnání s předchozími roky jsem toho letos moc nenacestovala. PROZATÍM Mrkající. Ovšem vypadá to, že budu mít možnost vše dohnat Usmívající se.

Z mého talíře (krabičky) XIII.

20. září 2015 v 14:57 | Ráďa |  Potraviny
Tento týden neuvěřitelně rychle utekl. Příjde mi, že teprve nedávno byl začátek prázdnin a teď je již polovina září. A i tentokrát se s vámi podělím o některá jídla.

Začnu "zbytky" z minulého víkendu v Beskydech, je (tedy vlastně byl Mrkající) to naprosto vynikající domácí nakládaný Hermelín. Nedělám ho často, ale vždy je moc dobrý:


Deník vydržované ženy

15. září 2015 v 3:05 | Ráďa |  Knihy
Po dlouhé době jsem sáhla po tomto žánru, protože společenské romány, mezi které je tato kniha zařazena, moc nevyhledávám. Když zrekapituluju, co jsem letos již přečetla, tak jednoznačně převažují drsné severské detektivky, které prokládám cestopisy, případně knihami Kateřiny Tučkové a samozřejmě také učebnicí němčiny Mrkající. Na tento román jsem narazila v knihkupectví (ano, šla jsem si tam pro další severskou detektivku S vyplazeným jazykem), když jsem si prohlížela novinky. Obvykle tyto "ženské" romány přehlížím, ale zaujal mě název knihy, tak jsem ji vzala do ruky, prolistovala jsem ji a byla moje (samozřejmě po zaplacení).


Úlovky XIV.

15. září 2015 v 2:30 | Ráďa |  Potraviny
Po delší době jsem opět doplňovala zásoby zdravých potravin (= utratila jsem hříšné peníze Úžasný) a tak se musím svými úůovky pochlubit.

Svatá trojice: černá quinoa, celozrnný kuskus (na fotce je černými kolegy značně utiskován Mrkající) a chia semínka:

Z mého talíře (krabičky) XII.

7. září 2015 v 21:35 | Ráďa |  Potraviny
A další týden za námi, bohužel léto se pomalu ale jistě chýlí ke konci Mrkající. A když si vzpomenu na ta nesnesitelná srpnová vedra, tak mi tedy léto vlastně ani moc nechybí S vyplazeným jazykem.

A teď už pár jídel z minulého týdne. První tortilová variace, tentokrát s kozím sýrem a rukolou:


Další tortila opět s kozím sýrem a rukolou tentokrát jako slaná snídaně připravená do práce:


A tortila potřetí, tentokrát s tvarůžky a cibulí, tato kombinace je neuvěřitelná dobrota:


Opět příprava jídla na dlouhý pracovní den, vlevo svačinový salát s mozzarellou na odpoledne a vpravo sladká snídaně v podobě špaldových palačinek s tvarohem, malinami a sójovým dezertem:


Novinka v mém jídelníčku, dýňový tvarožník a řeknu vám, že to je neskutečná dobrota, rozhodně jsem ho nedělala naposledy (http://radinsen.blog.cz/1509/dynovy-tvaroznik):


Nedělní špaldové palačinky s medem, tvarohem a domácími zavařenými brusinkami (až ze Spiše):


A že podzim je opravdu za dveřmi dokazuje polévka z dýně hokaido, neskutečná dobrota především pro chladné (nejen letní) večery:DOBROU CHUŤ Usmívající se !!!

Dýňový tvarožník

5. září 2015 v 18:23 | Ráďa |  Recepty
Tento recept jsem okoukala na Mončiných facebookových stránkách (https://www.facebook.com/FitnessAsALifestyle?fref=ts) a musím říct, že je vynikající. Za ušima se olizovali všichni, kteří "dort" ochutnali.

DÝŇOVÝ TVAROŽNÍK

Potřebujeme:

2 vaničky nízkotučného tvarohu
300 g dýně hokaido
65 g proteinu
3 bílky
1 lžičku prášku do pečiva