Květen 2017

Andalusie - dovolená "snů"

28. května 2017 v 17:13 | Ráďa |  Cestování
Andalusie je autonomní část Španělska, která leží na úplném jihu Španělska. Rozkládá se od Středozemního moře až k pobřeží Atlantského oceánu a od východu k západu ji protíná dlouhé údolí řeky Guadalquivir, ohraničené pohořím Sierra Morena na severu a Sierra Nevada na jihu. Na vyprahlém východě lze mezi polopouštní vegetací Almérie najít typickou severoafrickou vegetaci, zatímco na západě protéká Guadalquivir bažinami a mokřinami. Její hlavní město je Sevilla, živá metropole, středisko průmyslu a dějiště světové výstavy EXPO 92. Díky architektonickým skvostům a kouzelnému kraji s nádherným pobřežím, patří Andalusie mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější oblast Španělska.

Andalusie je známá i pro svoji maurskou architekturu, kterou můžeme vidět na palácích Alhambra v Granadě, mešito-katedrále v Córdobě nebo na věžích Torre del Oro a Giralda v Seville. Dále nás okouzlí nádherné pláže, uvolněná atmosféra a temperament místních obyvatel nebo do nebe šplhající vrcholky pohoří Sierry Nevady. (Zdroj: http://andalusie.name/).

Velikonoční Vídeň

1. května 2017 v 8:41 | Ráďa |  Cestování
Své velikonoční toulky "Tři hlavní města ve čtyřech dnech" uzavírám dvoudenní návštěvou Vídně. Ve Vídni jsem už byla 6983478x a doufám, že nejméně ještě tolikrát ji navštívím. Počasí nám úplně nepřálo, bylo docela chladno a v pondělí i pršelo. Ale i tak jsme si to užili a dnešní článek bude spíše ve formě komentované fotodokumentace.

Do Vídně jsme cestovali žlutým autobusem. Z Brna je to kousek, takže za dvě hodiny jsme vystupovali u vídeňského stadionu. Není to sice úplně ve městě, ale my jsme se rozhodli, že se po ránu projdeme práterskou oborou a procházka to byla (i s okukováním dětských hřišť = profesionální deformace) moc příjemná. Za půl hodiny jsem dorazili k Hudertwasserhausu. Tato stavba mě asi nikdy nepřestane fascinovat. Pan "Stovoda" byl fakt machr.