Kutná Hora

27. července 2017 v 17:21 | Ráďa |  Cestování
Když jsem dostala nabídku průvodcovat o červencovém státním svátku Kutnou Horu, tak jsem neváhala ani vteřinu a kývla. Příprava a průvodcování zájezdu do Kutné Hory byla před lety téma mojí závěrečné práce v kurzu průvodců. Tehdy jsem jela do Kutné Hory na důkladný průzkum a už tehdy jsem byla z tohoto města nadšená.

První zastávkou našeho výletu byl zámek Konopiště. Dovnitř jsem se z důvodu dalších povinností nedostala, jen jsem klientům zařídila vstupenky a předala je místní průvodkyni na prohlídku interiéru zámku. Klienti byli moc spokojeni. Já na ty hrady a zámky moc nejsem, ale okolí zámku bylo moc pěkné.

Zámek Konopiště


I místního medvěda jsem viděla.

Zámek Konopiště, medvědárium

Z Konopiště jsme přejeli do Kutné Hory a shlédli jsme ty nejzajímavější památky (veškeré informace o pamětihodnostech Kutné Hory naleznete zde.

Naší první zastávkou byl Kamenný dům. Opravdu krásná stavba se zajímavým příběhem. Fotí se díky své výšce a úzké ulice velmi těžko.

Kutná Hora, Kamenný dům

Od Kamenného domu jsme pokračovali k netradiční, ale velmi působivé Kamenné kašně. Dnes již jako zdroj vody neslouží, ale dílo je to opravdu působivé.

Kutná Hora, Kamenná kašna

Naše kroky následně vedly úzkými uličkami k Hrádku. Opět je to místo se zajímavým příběhem a vzhledem k tomu, že zde začínají podzemní prohlídkové okruhy "cesty stříbra", je Hrádek vyhledávanou turistickou atrakcí. My jsme prohlídku kutnohorského podzemí neměli v programu.

A od Hrádku to bylo už jen kousek k Jezuitské koleji. Kolem ní jsme jen prošli a pospíchali jsme k (z mého pohledu) nejkrásnější památce Kutné Hory, k Chrámu Sv. Barbory. Je to v podstatě jedna z nejkrásnějších staveb, kterou jsem kdy viděla.

Kutná Hora, Chrám Sv. Barbory

Hned vedle Barbořina chrámu je nenápadná stavba, Kaple Božího těla. Zvenku vypadá jako nějaké zázemí či sklad chrámu, ale interiér je sice strohý, ale velmi působivý.

Kutná Hora, Kaple Božího těla

A od Chrámu Sv. Barbory jsme se vydali k dalšímu krásnému kostelu, ke Kostelu Sv. Jakuba. Ten je v Kutné hoře díky své 85metrové věži nepřehlédnutelný a je skvělým orientačním bodem.

Kutná Hora, Kostel Sv. Jakuba

Ze známých památek, které jsme z časového důvodu vynechali (a radši si dali volno na pozdní oběd nebo kávu) je Vlašský dvůr. Třeba někdy příště.

A nás už čekal jen přejezd na okraj Kutné Hory, do její části zvané Sedlec, ale o tom až v dalším článku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 27. července 2017 v 17:37 | Reagovat

Bydlím blízko Konopiště, takže ho znám dost dobře. Příroda kolem je krásná a několikrát do roka si obejdu celý rybník. V KH jsem byla také nespočetně. To je jedno z nejkrásnějších měst ČR. :)) Krásné fotky.

2 Ráďa (autorka blogu) Ráďa (autorka blogu) | Web | 27. července 2017 v 17:45 | Reagovat

[1]: Katie, děkuji a musím říct, že bydlíš opravdu v krásné oblasti. Na podzim se do KH a okolí chystáme soukromě a minimálně od pátku do neděle. Jsem ostuda, jak ty Čechy skoro neznám.

3 werka13 werka13 | E-mail | Web | 27. července 2017 v 23:05 | Reagovat

Kutnou Horu pořád v duchu plánuji - jenže můj muž preferuje lesy a zříceniny před městy a zámky. Tak na ni zatím nedošlo... Ale tvoje fotky krásných památek mne inspirují k tomu, abych se po někdy pokusila ukecat ;-) Naopak na Konopišti jsem byla už několikrát (ale taky už je to pár let) - přece jen je to zámek blízko u Prahy a navíc je tam z Prahy dobré vlakové spojení...

4 Ráďa (autorka blogu) Ráďa (autorka blogu) | Web | 28. července 2017 v 15:42 | Reagovat

[3]: Veverko, určitě zkus pana manžela přesvědčit. Třeba na podzim a určitě doporučuji na víkend. To město má zvláštní kouzlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama