Srpen 2017

Südmährenkreuz

24. srpna 2017 v 18:16 | Ráďa |  Cestování
Toto místo jsem objevila díky Alenky a jejím úžasným cestovatelským stránkám, které mi již nejednou byly skvělou inspirací. Tento kříž na kopci Schweinbarther Berg (387 m n. m.) nedaleko obce Kleinschweinbarth jsem hledala už vloni. Nachází se nedaleko Mikulova a je v podstatě z Mikulova při dobré viditelnosti vidět.


Pěšky se k němu dá dojít přes vinice z hraniční obce Drasenhofen. Já jsem se, stejně jako vloni, sem vydala autem. Vloni ještě toto místo nebylo značné, takže než jsem v Kleinschweinbarthu trefila tu správnou odbočku, projela jsem snad všechny ulice této nevelké vesnice. Připravit si předem mapu mi totiž vzhledem k jednoduché dostupnosti přišlo naprosto zbytečné. A když jsem konečně dojela na místo, konala se u kříže zrovna nějaká akce za účasti asi stovky lidí, takže jsem prchla.

Hallstatt a vyhlídka 5 prstů

20. srpna 2017 v 13:06 | Ráďa |  Cestování
Tento jednodenní zájezd nemám moc v oblibě. Ne, že by se na těchto krásných místech nelíbilo, ale na jednodenní zájezd se mi to zdá již daleko. Jedna cesta tvá minimálně 5 hodin, na obou místech strávíme po třech hodinách. Takže když to zrekapituluju, tak na cestě strávíme 10 hodin a výletem jen hodin 6. Z pohledu klienta nic moc a ani jako průvodce to nemám časově zrovna růžové. Budík mi zazvonil ve 3:45 a do postele jsem uléhala až po půlnoci. Ale o toto průvodcování jsem zájem měla, takže si rozhodně nestěžuju. Co mě celkem děsilo, bylo počasí. Už od počátku týdne byla předpověď pro tuto oblast ne moc příznivá. Ještě v sobotu nad ránem meteorologové předpovídali, že během dne zažijeme v podstatě všechno - slunce, zataženo i déšť. Na sníh je i zde naštěstí ještě moc brzo.

Hallstattské jezero, v pozadí pohoří Dachstein

V hlavní roli quinoa

18. srpna 2017 v 16:47 | Ráďa |  Potraviny
"Málokdo ji zná, pravda, v Čechách není příliš rozšířená, přesto je v dnešní době již snadno dostupná. Jedná se o jednu z nejstarších obilovin pocházející z Jižní Ameriky, která se vyznačuje velmi lahodnou chutí. Pro staré Inky byla quinoa denním chlebem

Quinoa je totiž o vysoce výživná potravina, která je zajímavá nejen z hlediska svého výjimečného bílkovinného složení. Takže, naši milí vegetariáni a vegani, nabízíme vám další z potravin, kterými si můžete navýšit biologickou hodnotu své stravy. Až na nízký obsah methioninu jsou v ní zastoupeny všechny potřebné proteiny a svým podílem lysinu se tato obilovina podobá sóje, která je v mnoha zemích světa hlavním zdrojem bílkoviny. Nutno podotknout, že lysin je aminokyselinou, která je v rostlinné říši spíše vzácností."

Quinou mám ve svém jídelníčku již několik let. Tentokrát jsem si koupila quinou černou, která z mého pohledu ta nejchutnější. Mi osobně chutná po oříškách. Příprava je jednoduchá. Já si ji připravuji v parním hrnci. Nejprve ji nechám ve sklenici cca 4 hod naklíčit a pak ji "pářím" 45 min v parním hrnci v misce v poměru 1:1 s vodou. Jednoduché, rychlé a hlavně chutné.

A kde jsem guinou použila?

Jednoduše jako přílohu k "pářené" zelenině a zeleninovému salátu. Rychlá, zdravá a chutná večeře.


Retro večeře v atomovém krytu aneb když vaří Marcel Ihnačák

13. srpna 2017 v 12:21 | Ráďa |  Radosti
Když jsem byla malá, strašně ráda jsem dostávala dárky a naprosto jsem nechápala mou babičku, která říkala, že dárky radši dává, než dostává. Nyní ji již rozumím. Ne, že bych nerada dárky dostávala, to v žádném případě (sem s nimi), ale stále více a více si užívám ten příjemný a hřejivý pocit, když někoho svým dárkem překvapím (pozitivně, samozřejmě) a hlavně potěším. A jelikož se blíží Pánovy narozeniny, vymýšlela jsem, co si na něj tentokrát vymyslet.

Byla jsem moc ráda, že jsem narazila na internetu na zážitkovou akci v podobě degustační večeře v podání šéfkuchaře Marcela Ihnačáka v atomovém krytu pod brněnským Špilberkem. Součástí akce byla i prohlídka krytu a jako příjemný bonus i zjištění na místě, že jak kryt, tak samotné menu je v retro stylu. Tato akce probíhá vždy 1x za měsíc, takže my jsme v krytu slavili s několikatýdenním předstihem. Ale to je jen dobře, alespoň ty dárky můžu dávkovat postupně.

Pán do poslední chvíle nevěděl, kam půjdeme. Věděl pouze, že v pondělí večer někam půjdeme. Žádné další informace jsem neprozradila (a že mi dalo práci to tajemství udržet). A v pondělí odpoledne dostal "jednorožčí" roličku se všemi informacemi.