Září 2017

Narozeninová fotokniha

30. září 2017 v 12:11 | Ráďa |  Radosti
Narozeniny slavím spíše symbolicky, rozhodně si nepotrpím na divoké velkolepé párty a veliké dary. Slavím s nejbližšími. Letos mě úžasně překvapily hned dva dárky. Prvním z nich je chytrý náramek Lamax BFit, který mi udělal velikou radost. Zatím se s ním sžívám, takže článek o této jabkové vychytávce napíšu později.

Druhým skvělým dárkem je fotokniha o Kilimanjaru, kterou jsem dostala od mojí spolucestovatelky. Ta je nadšenou a velmi šikovou fotografkou, překrásné knihy z našich cest dělá pravidelně. Ale do této ke krásným fotkám vložila i můj cestopis, takže je vlastně jedná o knihu v pravém slova smyslu. Zde je na ukázku pár stránek (především těch s fotografiemi):Střípky končícího léta

18. září 2017 v 21:37 | Ráďa |  Jen tak
Léto nepatří k mým nejoblíbenějším ročním obdobím, nejsem "horkomil", přesto ho mám svým způsobem ráda. I teď, kdy už dávno, pradávno (#pravěk) nejsem školačkou ani studentkou, pro mě léto stále představuje čas prázdnin. Nekoná se jazykový kurz, nedoučuju a ani se nevěnuji práci č. 3. Takže na tento druh prázdnin se pokaždé těším. "Letní" dovolenou jsem si odbyla už začátkem května v Andalusii a na další dovolenou se vydávám až poslední letní den. Přesto jsem si díky průvodcování cestování v letních měsících užila.

Hned na počátku léta jsem průvodcovala můj snad nejoblíbenější zájezd, Medvědí soutěsku. Do této krásné rakouské soutěsky bych mohla jezdit 100x za rok a neomrzela by se mi.