Listopad 2017

Kiliána von Útulková - III.

28. listopadu 2017 v 20:53 | Ráďa |  Radosti
Před necelými dvěma měsíci jsme si to heboučké a vystrašené štěňátko dovezli domů.

Nevinnost sama Smějící se

A před necelým měsícem jsme se přestěhovali na venkov. A musím říct, že i když jsem celý život žila ve městě v paneláku, tak si tuto změnu moc užívám. A jsem si jistá, že nejen já. Není takový ten pravý venkov, jaký pamatuju z prázdnin u mé babičky, neběhají nám po návsi slepice a ráno nás nebudí kohout a ani od sousedů k nám nevane "vůně" hnoje ze stájí. Je to něco mezi městem a vesnicí, dalo by se říct, že takový přechod.

Květ pouště

26. listopadu 2017 v 11:49 | Ráďa |  Knihy
Na tuto knihu od Waris Dirie a Cathleen Millerové jsem se moc těšila. Afriku mám moc ráda a všechny africké příběhy, kterých není v knižní podobě zase tak moc, mě lákají. Takže když se mi tato poměrně populární kniha dostala do ruky, měla jsem velikou radost. A byla jsem zvědavá na životní příběh somálské kočovnice, která to dotáhla až na titulní stránky světových módních časopisů.


Předadventní Vídeň – tentokrát s vůní jídla a kávy

23. listopadu 2017 v 21:30 | Ráďa |  Cestování
Rakouská kuchyně rozhodně není vyhlášená jako např. kuchyně vietnamská, mexická nebo italská. Schválně zkuste popřemýšlet, kolik pokrmů vás napadne, když se řekne rakouská kuchyně. Předpokládám, že většině z vás se jako první vybaví Wiener Schnitzel. Dále vás zcela jistě napadnou různé druhy klobás a párků, ale tady je už otázkou, zda se jedná opravdu o kuchyni rakouskou. Každopádně, ať je tato kuchyně typicky rakouská nebo ne, já osobně mám s jídly v této zemi jen a jen pozitivní zkušenosti. Ať jsem jedla kdekoli (ve vyhlášené "řízkárně" Figlmüller, klobásu ve stánku na ulici, kebap u Turka nebo v čínském bistru), jídlo bylo vždy dobré a hlavně poctivé. Rakousko zcela jistě nebude zemí, kam se budou sjíždět ti největší gastro-odborníci, aby uspokojili své chuťové pohárky. Ale my se rozhodně mezi takové experty neřadíme, takže kromě adventní atmosféry jsme jeli do Vídně také za dobrým jídlem.

Wiener Schnitzel

Předadventní Vídeň

22. listopadu 2017 v 16:38 | Ráďa |  Cestování
Troufám si říct, že adventní Vídeň patří k jednomu z nejkrásnějších vánočních měst vůbec. Ne, rozhodně jsem nenavštívila všechna adventní města nebo místa, ale pro mě má adventní Vídeň své kouzlo. Bohužel v posledních letech stejně tak smýšlí i tisíce dalších turistů, takže Vídeň se v době adventu mění v turistické peklo. Poklidná a pohodová adventní atmosféra zcela zmizela, místo toho narazíme ve Vídni na davy Čechů, Slováků a dalších adventuchtivých turistů. Stánky jsou v obležení lidí, všichni se tlačí, mačkají, žduchají a jsou nerudní. A když se náhodou probojujeme například ke stánku se svařákem, tak rozhodně nemáme vyhráno. Musíme jej ještě od stánku propašovat někam do ústraní a to je výzva (zejména pokud máme světlý kabát).

Vídeň, adventní trhy před radnicí

Nechci nikoho od adventní Vídně odrazovat, ale v posledních letech jsem měla možnost ji navštívit nespočetněkrát a momentálně je pro nás průvodce zejména sobotní adventní Vídeň učiněnou noční můrou. Pokud přesto všechno toužíte advent ve Vídni zažít, doporučuji ji navštívit v neděli.

Kiliána von Útulková - II.

2. listopadu 2017 v 17:33 | Ráďa |  Radosti
Včera to byl přesně měsíc, co jsem si ji přivezla domů. Během této relativně krátké době jsem si ji neskutečně zamilovala. Líbí se mi, jak mě vítá a je úplně jedno, jestli se vracím po dni stráveném v práci nebo jsem šla jen vynést odpadky. A když se ke mně přitulí tím svým sametovým kožíškem, tak je to to nejrozkošnější psí mimino na světě.


Zároveň jsem za tu dobu měla tisíckrát chuť jí utrhnout hlavu, strčit do mrazáku, upéct v troubě (vše samozřejmě obrazně řečeno) poté, co rozkousala tašku, obal od šicího stroje, kabely, krabice, okousala stůl, vykousala díru v gauči nebo mi utekla přes cestu za jiným psem.