Kiliána von Útulková - III.

28. listopadu 2017 v 20:53 | Ráďa |  Radosti
Před necelými dvěma měsíci jsme si to heboučké a vystrašené štěňátko dovezli domů.

Nevinnost sama Smějící se

A před necelým měsícem jsme se přestěhovali na venkov. A musím říct, že i když jsem celý život žila ve městě v paneláku, tak si tuto změnu moc užívám. A jsem si jistá, že nejen já. Není takový ten pravý venkov, jaký pamatuju z prázdnin u mé babičky, neběhají nám po návsi slepice a ráno nás nebudí kohout a ani od sousedů k nám nevane "vůně" hnoje ze stájí. Je to něco mezi městem a vesnicí, dalo by se říct, že takový přechod.


Venkovanka

Naše vesnice totiž leží nedaleko velkoměsta a je to spíše taková ubytovna pro pracující, kteří jsou přes den ve městě v práci a večer dojíždějí domů do klidného a lesy obklopeného prostředí. Časově jsme si s dojezdem do práce dokonce polepšili a vzhledem k tomu, že máme hned za domem velký les, tak je momentálně Kiliána každodenní paní a královnou lesa a moc si to užívá. A my na každodenních procházkách vlastně taky.

Vládkyně lesa

Vzhledem k přestěhování jsem zrušila kurz výcviku poslušnosti, protože bych to logisticky a ani časově nezvládla. Ale již mám vyhlídnutý kurz místní, podle internetových stránek mi připadá, že celkový koncept práce se psy má hlavu a patu a na první pohled se mi jeví sympaticky. Uvidíme po Novém roce, jaká bude realita. Každopádně za chvilku nastane Zlobiáně období puberty, takže výcvik bude potřeba.

Gaučiána

Pokud bych ji měla hodnotit za poslední měsíc, tak opět musím říct, že udělala obrovský pokrok. Stěhování ji celkem rozhodilo, zažitý režim jsme ji stěhováním rozbořili a se vším jsme začínali v podstatě znovu. Takže loužičky jsme utírali (a stále utíráme) i několikrát denně. Ale co, aspoň máme naleštěnou podlahu, ne? I ta poslušnost se výrazně zlepšila, i když stále nás dokáže překvapit, a to v tom nejméně očekávaném okamžiku, samozřejmě.

"Tam se něco děje a já mám povel sedni"

Opět musím říct, že nám dělá především radost a v novém prostředí se po pár týdnech cítí jako ryba ve vodě.

Mrtvola? Nikoli, pouze tvrdý spánek S vyplazeným jazykem

Doufám, že tento trend bude pokračovat i nadále.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 werka13 werka13 | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 22:28 | Reagovat

Kiliána pěkně roste. Nejvíc se mi líbí jako venkovanka. Máš tušení, jak bude velká, až bude dospělá?
A koukám, že jsi změny vzala z gruntu - nový pes, nové bydlení... ;-)

2 Verča+Brenda Verča+Brenda | 30. listopadu 2017 v 19:36 | Reagovat

Ráďo, paráda! Mám radost, že dělá Kiliána pokroky...na fotkách vypadá moc a moc spokojeně.:-)
Přeju hodně štěstí, ať se vám v novém dobře bydlí!!

3 Ráďa (autorka blogu) Ráďa (autorka blogu) | 1. prosince 2017 v 19:54 | Reagovat

[1]: Veverko, myslím, že už moc nevyroste. Uvidíme. Ano, změn je v mém životě teď mnoho a naštěstí jsou to změny jen a jen příjemné :-)

4 Ráďa (autorka blogu) Ráďa (autorka blogu) | 1. prosince 2017 v 19:56 | Reagovat

[2]: Verčo, ano, doufám, že je spokojená. Snažíme se jí co nejvíce věnovat, ale přes týden jsme v práci, takže i ona "pracuje" doma :-). Děkuji, bydlí se nám zatím moc příjemně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama