Japonsko V. - Tokio

14. května 2018 v 20:07 | Ráďa |  Cestování
Dlouho jsem váhala, jak japonský cestopis pojmout. Říkala jsem si, že rozepíšu den po dni. Když jsem dopsala asi pátý den a texty jsem si přečetla, bylo mi jasné, že pro mě to může být úžasná forma deníku, který mi připomene a oživí vzpomínky na tento výlet. Ovšem pro ostatní to může být nuda plná písmenek o pořádku, kázni a dochvilnosti. O prvních a pro mě nejsilnějších dojmech jsem psala v tomto článku. Ano, píšu zde o jídle (tomu jsem již věnovala čtyři předchozí články), o pořádku a čistotě, o organizovanosti lidí při čekání na vlak a o pozdravu pokynutím/úklonem hlavy.

Nyní bych ráda napsala něco o místech, která mě v Japonsku, konkrétně na ostrově Honšú zaujala. A začnu hlavním městem této ostrovní země - Tokiem.

Tokio je hlavním městem Japonska a také sídlem japonského císaře. Název v překladu znamená Východní hlavní město. Ve městě samotném žije více než 9 miliónů obyvatel a s předměstím je to okolo 40 miliónů. Pro nás, kteří pocházíme z desetimiliónové republiky, je toto číslo nepředstavitelné. Tokio je největší město na světě co do počtu obyvatel. Součástí tokijské aglomerace jsou města Kawasaki, Jokohama a řada dalších.

Pokud zvažujete cestu do Japonska, tak rozhodně toto velkoměsto nemůžete vynechat. Určitě vás ohromí císařským palácem, moderními stavbami s tisíci kancelářemi, dokonalým dopravním systémem v podobě metra, klasických vlaků i rychlovlaků. Mimochodem systém tokijského metra je mi dodnes záhadou a bez přípravy před cestou bych se tam velice rychle ztratila (a to jsem si myslela, že když jsem pochopila metro moskevské, tak mě již nemůže nic překvapit).

Japonské metro, pozor, ještě není dopravní špička S vyplazeným jazykem


Tak a konec písmenek, pojďme na obrázky. Moderní budovy mě nikdy nepřestanou fascinovat. A i ty tokijské stojí za shlédnutí.


Výhled z tokijské radnice.


Noční Tokio a zejména v pátek to na ulicích žije:


Císařský palác, který je téměř dokonale schovaný za zdmi:


Jokohama je součástí tokijské aglomerace a nejlepší rozhled je na ni z nejvyššího japonského mrakodrapu (296), z Landmark Tower. Nahoru se dostanete rychlovýtahem, který jede rychlostí 45 km/hod. A Jokohamu máte jako na dlani.Zajímavý je i tokijský přístav, který jsme míjeli při naší vyhlídkové plavbě po řece Sumidě. Prohlídka Tokia z lodi byla velmi zajímavá, nabízí úplně jiný pohled na město než při procházce nebo z vlaku.A když už tedy budete v Tokiu, rozhodně si nenechte ujít rybí trh. Pro nás "bezmořovce" to je opravdu neskutečný zážitek. Trh otevírá již v brzkých ranních hodinách, ale pro čumily turisty je otevřen až od desíti hodin. Většina prodejních stánků již uklízí a zavírá, přesto je zde stále hodně zajímavých exponátů.
A v uličce nedaleko trhů je možné si dát i něco k snědku.


V Tokiu moc psů není. Pracující lidé si z důvodu velikého pracovního vytížení psy nepořizují. Takže se psy potkáte většinou jen důchodce. A když už v Japonsku potkáte psa, tak ve většině případech oblečeného. Jako třeba tato shiba inu.


HEZKÝ VEČER !!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama